Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Plakát NA KOLE DĚTEM
02.06.2019

NA KOLE DĚTEM s Josefem Zimovčákem

Město Hlučín navštíví dne  4. 6. 2019  v odpoledních hodinách od 16:00 do 17:00  peloton cyklistů v rámci velké sportovní akce NA KOLE DĚTEM.  Město Hlučín bude v desátém jubilejním ročníku zastávkovým městem veřejné sportovně – charitativní cyklo tour akce podporující onkologicky nemocné děti. Mezi aktivními cyklisty nebudou chybět významné osobnosti, úspěšní sportovci a známé tváře. Peloton cyklistů dojede silnicí od obce Kozmice, na Mírovém náměstí budou cyklisté přivítání starostou města a poté budou pokračovat směr Ostrava. Mírové náměstí NEBUDE uzavřeno pro  parkování aut, pouze žádáme o zvýšenou toleranci při průjezdu cyklistického pelotonu městem v odpoledním čase.


 
Lilie
01.06.2019

Mezinárodní výstava lilií

Specializovaná organizace ČZS IRIS Hlučín pořádá ve dnech 29. a 30. června 2019 v Červeném kostele v Hlučíně Mezinárodní výstavu lilií.  Výstava bube otevřena v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin. Svými krásnými liliemi se budou prezentovat pěstitelé z Polska, Slovenska a také členové IRIS Hlučín. Krásné aranžmá připraví členky organizace. Při této výstavě proběhne soutěž v aranžování lilií. Možnost přihlášení se do soutěže je na emailu tonda.pl@atlas. cz do 10. června 2019. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé výstavy.

Autor a foto: Josef Chlebiš, předseda ČZS IRIS Hlučín


 
31.05.2019

Společné kondolenční prohlášení Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR

V sobotu 1. června 2019 se v Dražůvkách na Kyjovsku bude konat pohřeb tragicky zemřelého místostarosty  Rudolfa Štose, který byl v pátek 24. 5. 2019 zastřelen při výkonu své funkce. Při této příležitosti podepsali předsedové Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky společné kondolenční prohlášení.

Naše organizace, které zastupují tisíce měst a obcí v České republice a hájí zájmy jejich samospráv, vyjadřují hlubokou soustrast rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose.

Jako vyjádření piety vyvěšuje i město Hlučín nad městským úřadem černý prapor, který symbolizuje společné hluboké politování této tragické události i sounáležitost s truchlící rodinou.


 
Srdeční záležitost ZUŠ Open 2019 pozvánka
26.05.2019

Srdeční záležitost - festival plný kultury v Hlučíně

Hlučínské náměstí zaplní kulturou festival Srdeční záležitost. Na pátek 31. května a sobotu 1. června připravili organizátoři bohatý program naplněný koncerty, výstavou, či workshopy.


 
sobota 25  5  2019
25.05.2019

Sportovně laděná sobota je tu

Ať už si vyberete Hlučínský půlmaraton a maraton se startem v 9. hodin z Mírového náměstí v Hlučíně, či Závod dračích lodí od 11.20 hodin na Hlučínském jezeře, určitě si užijete den plný sportu a zábavy pro malé i velké.

 
2 2
24.05.2019

Taneční a hudební soubory z Ukrajiny vystoupí na Mírovém náměstí

Zveme Vás na jedinečné vystoupení, s doprovodem autentických hudebních nástrojů, v podání žáků ze základní školy ze Lvova, které budete moci zhlédnout na Mírovém náměstí už dnes v 17:00 hodin. Vystoupí zde dva soubory – dívčí soubor Dzvinochok a chlapecký soubor Gamaliya. A pro fanoušky moderního baletu zatančí soubor Aquerias.

 
omezené sečení
23.05.2019

Lokality s omezeným sečením

Péče o městskou zeleň je v rukou TS Hlučín. Na základě žádosti skupiny občanů se město rozhodlo vyjít jim vstříc a vyčlenilo lokality, které budou sečeny ve zvláštním režimu. Jedná se o několik travnatých ploch, které nebudou v průběhu roku udržovány, dle vzoru dalších měst.  Jejich pokos bude proveden až v podzimních měsících. Jedná se o pozemky ve vlastnictví města a také pozemky ve vlastnictví TS Hlučín.

Od 15. května se běžné seče všech ostatních zelených ploch ve městě provádí na výšku 9 centimetrů, s výjimkou ploch určených k odpočinku a relaxaci.


 
sbírka potravin
21.05.2019

Výsledek Sbírky potravin v Hlučíně? 560 kg!

V sobotu 18. května proběhla celonárodní Sbírka potravin. V Hlučíně měla koordinaci projektu na starost Charita Hlučín ve spolupráci s Apoštolskou církví Hlučín. A lidé na Hlučínsku opět projevili svou štědrost. V hlučínské prodejně Lidl věnovali neuvěřitelných 420 kg potravin a 140 kg drogistického zboží. Výtěžek sbírky pomůže lidem v nouzi na Hlučínsku. Děkujeme všem, kdo přispěli!

 
chobotnicka
20.05.2019

Chobotničky pomáhají třetině narozených dětí

Další uháčkované chobotničky budou předány dětem na oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava. Právě chobotničky mají velký vliv na přežití předčasně narozených dětí.

 
Závěr zimní ligy
19.05.2019

Závěr Zimní ligy jízd zručnosti

V dubnu proběhlo poslední kolo Zimní ligy jízd zručnosti pro veřejnost. Přihlášeno bylo
celkem 33 soutěžících, ale ranní aprílové počasí zřejmě tři přihlášené odradilo. Na tratích
mezi kuželkami měli všichni možnost naposledy získat potřebný počet bodů k posunu ve
výsledkové listině absolutního pořadí, zdokonalit se v ovládání vozidla v nepříznivých
klimatických podmínkách a naposledy obrousit zimní pneumatiky, pokud už někteří nepřezuli
na letní.

 
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load