Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

ERÚ
21.01.2022

S růstem cen za energie může pomoci ÚP ČR

Lidé, kterým po změně dodavatele energií výrazně vzrostou výdaje a nemají dostatek finančních prostředků na úhradu základních potřeb, mohou požádat Úřad práce ČR o některou z nepojistných sociálních dávek. Konkrétně o příspěvek nebo doplatek na bydlení. V případě příspěvku na bydlení právě probíhá legislativní proces, jehož cílem je rozšíření okruhu příjemců. Ve vybraných situacích lze poskytnout také dávku mimořádné okamžité pomoci. S omezenou platností je možné požádat o dávku „MOP - vyúčtování DPI“. V tomto případě je ale podmínkou, že žadatel už přešel od dodavatele poslední instance k jinému dodavateli, a to nejpozději do konce letošního roku, a od DPI obdržel vyúčtování uhrazených záloh. To předloží Úřadu práce ČR společně se žádostí, kterou je možné podat na kterémkoli kontaktním pracovišti ÚP ČR dle místa, kde klient skutečně žije.  
Pololetni prazdniny
20.01.2022

POLOLETNÍ PRÁZDNINY V DDM

Přihlaste své děti na den plný netradičních her, sportovních aktivit a zábavy! Podrobnosti a přihlášení naleznete na http://www.ddmhlucin.cz/

 
ECOBAT za 2021
18.01.2022

TŘÍDIT MÁ SMYSL

Město Hlučín získala osvědčení za zpětný odběr přenosných baterií a akumulátorů za rok 2021. Odevzdáno bylo ke zpětnému odběru a následné recyklaci celkem 157 kg použitých baterií. Z tohoto množství bylo recyklací získáno 116 kg kovonosných druhotných baterií, které budou opětovně využity při výrobě nových produktů. Děkujeme všem, kdo s námi třídí!

 
JINAK logo barevne
18.01.2022

PRACUJ (S) JINAK

Jak se nám ve službě Podpora samostatného bydlení JINAK daří podporovat lidi se zdravotním znevýhodněním v tom, aby žili normálně, podle svých představ tak, jako každý z nás, a v souvislosti s tím se mění jejich potřeby, mění se potřeby i našeho pracovního týmu. Moc rádi bychom mezi sebou přivítali novou tvář, která by přirozeně přijala to, čemu interně říkáme „jinačí myšlení“ a přiložila své ruce k dílu. Hledáme člověka, který by chtěl pracovat na DPP či DPČ, je časově flexibilní, zvládne obejít Hlučín i napsat pár odstavců na počítači, člověka, který má rád lidi a věří, že každý má právo žít tak, jak si přeje. Práce je vhodná i pro aktivní seniory. V současné době předpokládáme intenzivnější spolupráci, od jara 2022 občasnou. Pokud jste to Vy, koho hledáme, ozvěte se Karin Bednarzové na e-mail bednarzova@ jinakops.cz (pošlete životopis a pár slov o sobě), případně tuto zprávu předejte dál. Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Karin Bednarzová, koordinátor a sociální pracovník JINAK

 
ŠTÍSTKO A POUPĚNKA
17.01.2022

BYLO, NEBYLO...

Štístko a Poupěnka vás provedou fantastickým světem pohádek v představení Bylo nebylo, které se uskuteční 23. ledna 2022 od 10 hodin v KD Hlučín. Tak vzhůru do fantastického světa pohádek, písniček a tanců se Štístkem a Poupěnkou v úplně novém představení Bylo, nebylo! Délka představení cca 60 minut. Představení doporučujeme pro děti od 2 let. Více informací naleznete zde: https://stistkoapoupenka.cz/koncerty/ Vstupné: 250 korun za osobu, bez omezení věku.


 
mince
14.01.2022

ZÍSKEJTE DOTACI Z ROZPOČTU MĚSTA

Zastupitelstvo města Hlučína na svém zasedání dne 16. prosince 2021 schválilo Program pro hodnocení a poskytování dotací z rozpočtu města Hlučína na rok 2022. Součástí schváleného rozpočtu běžných výdajů města Hlučína na rok 2022 je částka 6,5 milionů korun, účelově určená na veřejnou finanční podporu z rozpočtu města Hlučína, poskytovanou žadatelům formou dotace. O dotaci mohou požádat fyzické nebo právnické osoby, působící v oblasti výchovy mládeže, tělovýchovy a sportu, sociálních služeb, podpory rodin, požární ochrany, kultury, vzdělávání a vědy, zdravotnictví, protidrogových aktivit, prevence kriminality a ochrany životního prostředí. 

 
Via Montessori dělá radost 1
13.01.2022

VIA MONTESSORI DĚLÁ RADOST

Je to již více než půl roku, co jsme vznikli jako samostatná základní škola. Za tu dobu se toho mnoho událo, od adaptačního kurzu, přes sjíždění řeky s rodiči, až po společné bruslení… Dovolte mi však, abych vyzdvihla tři události, které mě osobně zasáhly nejvíce: První z nich byla spontánní charitativní akce, která vznikla během pár hodin a byla zcela v režii našich nejstarších žáků. Mnozí z nich se zúčastnili sázení ovocných stromků v novém hlučínském sadu. Zatímco někteří pomáhali se sázením, jiní připravili pro všechny přítomné kotlíkový guláš. Povedl se a hlavní šéfkuchař Andrej ze 6. třídy získal velkou pochvalu. Kdo chtěl, mohl za gulášek dát dobrovolný příspěvek. Vybralo se krásných 2400,- Kč, které druhý den žáci poslali na konto Mary´s meals, aby tak přispěli na obědy pro školáky v chudých zemích. Druhou krásnou akcí bylo vánoční dárkování. Děti vyrobily nádherné dárky, které chtěly rodičům předat v rámci vánočního jarmarku. S ohledem na covid situaci se ale nakonec rozhodly jarmark raději přesunout do online prostředí. Sedmáci výrobky nafotili a vložili na facebookovou skupinu. Rodiče, babičky a dědečkové si poté jedním kliknutím dáreček zamluvili. Následně si ho vyzvedli přes výdejové okénko v krásně (a ekologicky) zabaleném provedení. Děti s dobrými skutky nebudou zahálet ani po Vánocích. V rámci tříkrálové sbírky napsaly rodičům informační mail, aby na Tři krále vybraly do kasičky potřebné finance. Současně probraly a nachystaly oblečení, které již samy nepotřebují, aby je poskytly pro rodiny v nouzi. Všem dětem ze srdce děkuji a jsem na ně moc pyšná. Těšíme se na další krásné akce v novém roce!


 
DJI 0216
12.01.2022

MS KRAJ PODPOŘIL 4 PROJEKTY DOMOVA

V průběhu roku 2021 se naší příspěvkové organizaci povedlo získat z dotace vyhlášené Moravskoslezským krajem s názvem: Program na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v MS kraji na rok 2021 částku 489 500 korun. Z toho pro službu Domov pro seniory Kč 368 000 korun na pořízení nové průmyslové pračky, zvedáku s váhou a třemi vaky pro snadnější manipulaci s imobilními klienty a velmi důležitou větší vanu pro komfortnější koupání uživatelů, kteří jsou odkázáni na naši péči. Pro službu Domov se zvláštním režimem jsme pak získali 121 500 korun. Za tyto peněžní prostředky se pořídila také nová vana, která bude sloužit klientům s demencí a jinými typy psychiatrických diagnóz. Prostornější vana umožní klientům jak vyšší komfort koupání, tak využití relaxačních programů. Spoluúčast organizace na pořízení tohoto investičního majetku je pak 546 000,41 korun. Děkujeme MS kraji, který nám prostřednictvím dotačního programu umožnil zvýšit kvalitu péče našich služeb.

 
odběrové místo
11.01.2022

VYUŽIJTE MOŽNOST TESTOVÁNÍ V HLUČÍNĚ

Od 17. ledna je možné se v Hlučíně otestovat na COVID-19 v odběrovém místě na adrese Hornická 3. Registraci proveďte na www.reservatic.com.

 
cena vody
11.01.2022

HLUČÍNSKÉ VODÁRNY DRŽÍ CENU NA UZDĚ

Stejně jako občané, tak i naše společnost je součástí dramatických změn na trhu s el. energií a plynem. Zažíváme turbulentní období a obrovský tlak na veškeré výdajové stránce společnosti. Jen pro dokreslení celkové situace, co to pro naší společnost znamená, je téměř 80% růst nákladů na el. energii pro rok 2022. Všechny další režijní náklady společnosti, jsou pak ve vleku bezprecedentního růstu cen a inflace. I přes všechnu tuto záplavu nepříznivých zpráv, tak naše společnost Vodovody a kanalizace Hlučín, přináší pro své odběratele jednu, a to velice příznivou zprávu. Cena vodného a stočného se pro příští rok 2022 udrží v cenové úrovni roku 2019. Cena vodného a stočného se stanovuje pro rok 2022 ve výši rovných 78 korun za metr krychlový včetně DPH, kde meziroční růst je ve výši 1,89%, tj. 1,45 Kč. Vodné je 37,20 korun a stočné 40,80 korun za metr krychlových včetně DPH.

 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load