Aktuality

Výstava provoní kulturní dům
20.04.2018

Výstava provoní kulturní dům

Výstava narcisů a jarních cibulovin se uskuteční v Kulturním domě Hlučín o víkendu 21. a 22. dubna. Je to o týden později, než bylo původně v plánu, protože květiny nestihly kvůli pozdějšímu příchodu teplého počasí rozkvést. V okolí kulturního domu se ale stále odehrávají úpravy prostranství, aktuálně se tam tedy nedá dojet autem. Návštěvníci mohou nechat auta v Bochenkově ulici, nebo na náměstí, kde se o víkendu parkuje bezplatně. 
Martin Gurbaľ zazpívá v hlučínském kostele
19.04.2018

Martin Gurbaľ zazpívá v hlučínském kostele

První letošní koncert z cyklu Hudebních výletů, který pro posluchače v rámci 11. ročníku Čtvero ročních období připravili pořadatelé Svatováclavského festivalu, se v Hlučíně uskuteční v neděli 22. dubna v 15 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Na programu budou Antické maďarské tance Ference Farkase, Bachův Contrapunctus I a část Matoušových pašijí, Sonáta g moll Tomase Albinoniho a jako třešinka na dortu Biblické písně Antonína Dvořáka. Interpretovat skladby klasiků budou Stadlerovo klarinetové kvarteto a operní pěvec Martin Gurbaľ.
Hlučínští nezůstali lhostejní k neštěstí svých sousedů
17.04.2018

Hlučínští nezůstali lhostejní k neštěstí svých sousedů

Tři zahradní chatky hořely v Bobrovníkách u řeky Opavy v takzvaném Kravím dole v pátek 13. dubna odpoledne. Požár likvidovalo celkem deset hasičských jednotek. Majitelům shořelých chatek hned přispěchali podat pomocnou ruku sousedé. Město hledá způsob, jak pomoci s likvidací spáleniště. 
Během budou pomáhat Zlatušce
16.04.2018

Během budou pomáhat Zlatušce

V rodině Hlučínských běhů loni přibyl charitativní projekt, který pomáhá dětem s různými typy postižení.  Účastníci letošního jarní běhu poběží pro Zlatušku, dívenku z Hlučínska, která svedla náročný boj o život. A ten ještě neskončil. 

Domov pro seniory shání zbytky látek
15.04.2018

Domov pro seniory shání zbytky látek

S prosbou na všechny švadlenky se obrací Domov pod Vinou horou Hlučín, kde by potřebovali zbytky látek, které by uživatelé využili v dílnách. Tvoří z nich výrobky k výzdobě domova, či drobné dárky pro své blízké.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 81 82 83 84 85 86 [...] 100 101 starší
load