Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Kapela Karavana, autor: archiv kapey Karavana
01.06.2018

Na Veselici Rovniny zahrají kapely Karavana a Faul

Country kapelu Karavana, výběr rockových hitů v podání hlučínské skupiny Faul a řadu aktivit pro děti nabídne letošní ročník Veselice Rovniny. Už tradiční setkání obyvatel a přátel Rovnin v Hlučíně se uskuteční v sobotu 9. června od 15 hodin na fotbalovém hřišti u bývalého agitačního střediska.

 
Májová veselice na Mírovém náměstí
31.05.2018

S kácením májky bude spojená veselice s tradičními scénkami a hlučínskými koláči

Kácení májky se odehraje v Hlučíně na Mírovém náměstí v neděli 3. června od 15 hodin. Veselice se bude konat ve stejném duchu, jak ji pořádali naši předkové. Hrát budou tři kapely, ochotníci  nachystali scénku připomínající tradice, jíst se budou hlučínské koláče.

 
6. ročník Lehkoatletického mistrovství škol Hlučínska, autor: Monika Tomisová
30.05.2018

Město Hlučín rozdalo 81 medailí na Lehkoatletickém mistrovství škol Hlučínska

Šestý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala pod záštitou místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové Základní škola dr. M. Tyrše v Hlučíně ve středu 30. května. Na Tyršovku se sjelo 162 soutěžících  ze čtrnácti škol regionu. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů a celkem o 81 medailí a diplomů.

 
výstava květin, autor: archiv Iris
29.05.2018

Výstava Kosatce a pivoňky se opět odehraje v režii hlučínských zahrádkářů

Mezinárodní výstavu Kosatce a pivoňky pořádá 2. a 3. června v Kulturním domě Hlučín Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Iris Hlučín.

 
Zasedání Zastupitelstva města Hlučína, autor: Ivana Gračková
28.05.2018

Zastupitelé rozhodnou, kolik jich bude po volbách

Předposlední jednání zastupitelů v tomto volebním období se bude konat v Kulturním domě Hlučín ve čtvrtek 7. června od 16 hodin. Rozhodovat bude mimo jiné i o tom, kolik členů by mělo mít zastupitelstvo ve volebním období v letech 2018 až 2022.

 
První setkání jubilantů v roce 2015, autor: Ivana Gračková
27.05.2018

Senioři se setkají s vedením města na společném posezení

Ještě poslední možnost přihlásit se mají senioři, kteří by se rádi zúčastnili už tradičního setkání. Konat se bude v úterý 5. června v Kulturním domě Hlučín.

 
přípravka hudebního oddělení ZUŠ Hlučín, autor: archiv školy
26.05.2018

Základní umělecká škola v Hlučíně má přijímací zkoušky

Druhý termín přijímacích zkoušek do Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín pro ty, kteří to nestihli 18. května, je v pondělí 28. května od 14 do 17 hodin.  Konat se budou v hlavní budově školy v ulici U Bašty, noví tanečníci se mohou hlásit v budově na Mírovém náměstí.

 
Atletické mistrovství škol, autor: Monika Tomisová
25.05.2018

Sportovat budou školáci i předškoláci z celého Hlučínska

Již šestý ročník Atletického mistrovství škol Hlučínska, který se koná pod záštitou místostarostky města Hlučína Blanky Kotrlové, se uskuteční ve středu 30. května na víceúčelovém hřišti u Základní školy dr. M. Tyrše. V červnu budou měřit síly děti z hlučínských mateřinek.

 
Základní škola Bobrovníky, autor: Nikola Švihorová
24.05.2018

Město vyhlašuje znova konkurz na ředitele Základní školy Bobrovníky

Základní škola a mateřská škola Hlučín - Bobrovníky, příspěvková organizace města, stále hledá ředitele. Rada města proto už podruhé vyhlašuje konkurzní řízení, přihlášky mohou zájemci odevzdat do konce května. 

 
Muzeujní noc, autor: archiv Muzea Hlučínska
23.05.2018

Muzejní noc a noc kostelů se uskuteční na sedmi místech v Hlučíně

Hlučín se letos opět zapojuje do celonárodního kulturního happeningu, který v nočních hodinách otevře dveře mnoha muzeí a kostelů. V pátek 25. května se odehrají různá kulturní vystoupení na sedmi místech v Hlučíně. 

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load