Aktuality

Rekonstrukce věže kostela sv. Markéty zahájena
01.07.2019

Rekonstrukce věže kostela sv. Markéty zahájena

Dnes započnou stavební práce na věži kostela sv. Markéty v Hlučíně. Pohyb v těsném okolí kostela bude omezen, přední brána bude z bezpečnostních důvodů uzavřena. Pouze při probíhajícím pohřbu bude otevřena a stavební práce budou na daný čas omezeny. Doporučujeme občanům zvýšenou opatrnost na celé ploše hřbitova a zároveň žádáme o trpělivost a omlouváme se za zvýšenou hlučnost a prašnost.


Požehnání křížové cesty v Hati
29.06.2019

Požehnání křížové cesty v Hati

V pátek 28. 6. 2019 se uskutečnilo požehnání nové křížové cesty v obci Hať. Jde o výjimečnou událost nejen pro obyvatele obce Hať a okolí, ale pro celou Českou republiku.

Jak na „šmejdy“
28.06.2019

Jak na „šmejdy“

V poslední době se ve městě množí případy, kdy byty a domy obcházejí terénní pracovníci nejmenované firmy a chtějí kontrolovat vaše složenky SIPO nebo vaše smlouvy s dodavateli energií. V případech naléhavého až neodbytného jednání lze na místo přivolat Městskou policii Hlučín - linka 156, či Policii České republiky - linka 158.


Mistrovství České republiky v tradičním karate
27.06.2019

Mistrovství České republiky v tradičním karate

V sobotu 15. června 2019 se v Praze konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Z Ostravy na tento turnaj vyjelo 13 závodníků, kteří v konkurenci závodníků z celé ČR dokázali vybojovat celkem 14 medailí. Z toho bylo 6 zlatých, 3 stříbrné a 6 bronzových.

Důrazné upozornění ke svozu BIOodpadů
23.06.2019

Důrazné upozornění ke svozu BIOodpadů

Při posledních dvou svozech BIOodpadů u rodinných domů zaměstnanci svozové firmy zjistili, že je v některých hnědých nádobách určených pouze na BIOodpady rostlinného původu uložen i klasický komunální odpad. Tyto nádoby tedy nebyly vyvezeny.

Ohlédnutí se za Dnem s IZS 2019
22.06.2019

Ohlédnutí se za Dnem s IZS 2019

Den s integrovaným záchranným systémem se na konci května konal již po páté. Prezentovalo se více jak sto osobností a expertů z různých složek integrovaného záchranného systému nejen z České republiky, ale i zahraničí.


V ČERVENÉM KOSTELE V HLUČÍNĚ SE PŘEDSTAVÍ KVARTETO MARTINŮ - ZAZNÍ JANÁČEK I DVOŘÁK
21.06.2019

V ČERVENÉM KOSTELE V HLUČÍNĚ SE PŘEDSTAVÍ KVARTETO MARTINŮ - ZAZNÍ JANÁČEK I DVOŘÁK

MHF Leoše Janáčka nabízí během 31 festivalových dní 33 koncertů a řadu doprovodných akcí v různorodých prostorách Ostravy, Hukvald a dalších 10 okolních obcí a měst, mezi které patří také město Hlučín. Po varhanním a houslovém recitále, které byly v minulých letech realizovány v hlučínském katolickém kostele, se letos poprvé využije výjimečné atmosféry Červeného kostela, kde ve čtvrtek 27. 6. zazní tvorba Janáčka, Dvořáka a Ebena a to v podání Kvarteta Martinů. Hlučínský koncert MHF Leoše Janáčka nabízí výjimečné hodnoty jak autorské, tak interpretační. Nabízí čistý, ale silný hudební zážitek, což jistě v dnešní době není málo.


Rekonstrukce střechy objektu vodárny již započala
20.06.2019

Rekonstrukce střechy objektu vodárny již započala

Jedná se o udržovací práce na věžovém vodojemu v obci Hlučín. Objekt je chráněnou kulturní památkou vedenou pod rejstříkovým č. 101521 u NPÚ, a nemá přiděleno číslo popisné ani orientační. Věžový vodojem má osmiboký půdorys a čtyři podlaží - přízemí, dvě patra ve dříku a třetí patro s reservoárem. Výška vodojemu je 15,30 m, výška dříku 8,65 m, vnitřní průměr dříku 292 cm, vnější průměr dříku 368 cm.

Rekonstrukce má za cíl zabránit další degradaci kulturní památky a to realizací přesné kopie původního krovu a střechy.


Rathaus Live
19.06.2019

Rathaus Live

V pátek 21. června se uskuteční v krásném a akusticky dokonalém prostoru radničního atria Městské radnice Hlučín (vstup z ulice U Bašty) netradiční koncert. Naživo zde vystoupí seskupení, která se věnují dixialandu, swingu, modernímu chansonu či jazzu. Tyto styly kralovaly tanečním a kabaretovým zábavám před sto lety.


Den jógy již ve čtvrtek
15.06.2019

Den jógy již ve čtvrtek

Druhý ročník cvičení na Dni jógy se uskuteční ve čtvrtek 20. června 2019 ve dvou časech. Od 10. hodin pro seniory v zahradě Domova pod Vinnou horou a od 15. hodin pro širokou veřejnost v zámeckém parku v Hlučíně. Není třeba se registrovat, vstup je zdarma. Lekcí provází zkušená a dlouholetá lektorka jógy Věra Šťastná. S sebou si vezměte podložku na cvičení nebo deku, ručník a sportovní oděv. Pitný režim bude zajištěn, k dispozici bude stan na převlečení.
Mlhoviště s povrchem SmartSoft v MŠ Hlučín, Cihelní
11.06.2019

Mlhoviště s povrchem SmartSoft v MŠ Hlučín, Cihelní

Mlhoviště je měkká vodopropustná multifunkční hrací plocha s bezpečným povrchem. Disponuje úspornými mlžítky ve tvaru kytiček a speciální 3D grafickými tvary se zapuštěnou tryskou. Slouží k otužování dětí v horkých letních dnech. Mimo letní sezónu je využita jako zahradní herní prvek se sedátky pro děti. Grafický návrh byl po konzultaci se zástupcem firmy panem Martinem Pospíšilem a ředitelkou Radkou Josefusovou vytvořen speciálně  jen pro MŠ Hlučín, Cihelní. Je tedy originálem.


novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 48 49 50 51 52 53 [...] 60 [...] 80 [...] 100 101 starší
load