Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

SHF
04.12.2021

SHF HUDEBNÍ VÝLETY – DUŠE BAROKA

Zimní Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu nabídnou v neděli 5. prosince od 18 hodin prvotřídní adventní koncert v hlučínském kostele sv. Jana Křtitele. Trojlístek opravdových mistrů barokní hudby se zde bude snoubit s trojicí výjimečných moravskoslezských interpretů: představí se první dáma ostravské opery Národního divadla moravskoslezského, sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, přední český klarinetista Igor Františák, který rozezvučí také unikátní historické nástroje (chalumeau), a mladičký klavírní virtuos a varhaník Marek Kozák, který čeří vody současné české scény. Má za sebou řadu oslnivých výsledků v celé plejádě klavírních soutěží, včetně těch nejprestižnějších jako je Mezinárodní klavírní soutěž Fryderyka Chopina ve Varšavě, Pražské jaro či Evropská klavírní soutěž v Brémách a Busoniho soutěž v Bolzanu. Jejich program „Duše baroka“ je pak sestaven z duchovních skladeb jak českých barokních skladatelů v čele se Zelenkou, ale i Černohorským, Vaňhalem či Michnou z Otradovic – tak i celosvětově uznávaných mistrů, jakými byl bezpochyby Bach, Händel či Bononcini. Vstupenky od 200 do 50 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma! Více informací a vstupenky on-line na www.shf.cz.

 
DSC 0264
03.12.2021

VYJADŘUJEME ÚCTU A PODĚKOVÁNÍ BRIGÁDNÍMU GENERÁLOVI ING. RADIMU ŘEHULKOVI

„Nejen za město Hlučín, ale za všechny lidi, děkuji panu Radimu Řehulkovi za dlouholetou práci a pracovní nasazení, kolegialitu, loajalitu, ale také za jeho vstřícnost, lidský přístup a ochotu vždy najít řešení vhodné pro všechny zúčastněné. Veškerými svými počiny šířil dobré jméno Hasičského záchranného sboru ČR i města Hlučína. Díky jeho profesionálnímu i osobnímu nasazení se stal nenahraditelným. Velmi si vážím dlouhodobé úzké spolupráce i mezi městem Hlučínem a složkami záchranného systému, která byla a je dobře znát právě v těch nejkritičtějších chvílích. Díky němu a jeho skvělému týmu kolegů se lidé u nás i ve světě cítí bezpečněji! Neboť právě tento „pocit“ je pro lidi jeden z nejdůležitějších. Děkuji, že jsem měl tu čest jej poznat a spolupracovat s ním,“ poděkoval starosta Paschek.

 
Mikuláš v DDM
02.12.2021

MIKULÁŠ NADĚLUJE V DOMEČKU

AKCE ZRUŠENA!Dům dětí a mládeže v Hlučíně srdečně zve všechny děti a jejich rodiče na mikulášskou nadílku, která se uskuteční v sobotu 4. 12. 2021 od 16 hodin na zahradě domu dětí. Pokud chcete obdarovat své děti prostřednictvím Mikuláše, doneste balíčky označené čitelně jménem dítěte nejpozději v pátek 3. 12. 2021. A pokud ještě nevíte, co koupit vašemu miláčkovi k Vánocům, nezoufejte. Pro děti je tradičně připraven velmi oblíbený „Telefon Ježíškovi“. Do kouzelného sluchátka pak děti šeptají svá tajná přání, co by si k Vánocům přály. Občerstvení pro děti je zajištěno z Evropských a strukturálních fondů.

 
SLOVO STAROSTY   foto Kateřina Konečná
01.12.2021

SLOVO STAROSTY MĚSTA

Milí spoluobčané.

Měsíc listopad opravdu dostál svému jménu. Téměř všechno listí, které se tak krásně zbarvilo do různých hnědých odstínů, opadalo na zem a vítr je rozfoukával do všech možných koutů v našem městě. Byl to pro většinu z nás signál, že se máme pomalu chystat na zimu. Takže jsme se pustili do práce. Moc děkuji všem, kteří se zapojili do sázení stromů v našem novém městském sadu. Občané města tak získali další místo, které mohou při svých procházkách městem navštívit. Vysadilo se celkem 37 stromů. Nádherně jsme tak oslavili svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii (1989) a Mezinárodní den studentstva (1939). Připomenutím tohoto dne i pro ostatní bylo velké srdce na balkóně radnice. 

 
Na slovíčko 1 12  2021 a dále
01.12.2021

Na slovíčko...

Přijďte NA SLOVÍČKO... a projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již dnes v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. 

Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete i zasílat a to na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


 
Advent 2021
30.11.2021

SLOVO ADVENTNÍ

Drazí přátelé, farníci, občané města Hlučína, jsem velmi rád, že Vás mohu znovu po měsíci oslovit. První listopadové dny jsme společně vzpomínali na všechny naše blízké zesnulé. Kontakt se smrtí je vždy bolestný – pro každého z nás, přesto je konec listopadu ve znamení radosti a očekávání. Blíží se totiž advent.

 
háčkujeme pro miminka   hlasování
29.11.2021

Podpořte nás LAJKEM u projektu "Háčkujeme pro miminka"

Podpořte Hlučín svým hlasem! Dejte LAJK projektu "Háčkujeme pro miminka", podpora předčasně narozených dětí i jejich rodičů.http://www.facebook.com/NSZM.CZ/photos/a.4574087286019215/4574012402693370

Již dva roky aktivně spolupracujeme a pravidelně dodáváme chobotničky a další háčkované výrobky neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. Z jednorázového dodání chobotniček se stala již pravidelná a dlouhodobá spolupráce. Z bavlněné příze se háčkují chobotničky i oblečení, které jsou určeny předčasně narozeným miminkům.
Hlasování probíhá do 30. 12. 2021.


 
ADVENT 2021
28.11.2021

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsou letošní plánované hlučínské adventní oslavy omezeny, kulturní program byl zcela zrušen. Zachována je pouze tradiční zapálení 1. adventní svíce panem farářem P. Petrem Rakem v 16:30 hodin a rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí v 17 hodin.
 
logo ČEZ
28.11.2021

VÁNOČNÍ STROM NÁM SVÍTÍ DÍKY ČEZU

"Děkujeme Skupině ČEZ za finanční podporu ve výši 30 000 korun, které Město Hlučín obdrželo v rámci Reklamního partnerství 2021 nazvaného “Rozsvěcení vánočních stromů 2021”," poděkoval starosta Pavel Paschek. Město Hlučín zároveň tímto děkuje manželům Ostárkovým z ulice Družební za darování letošního vánočního stromu.

 
ZŠ GEN  SVOBODY PODZIM 2
27.11.2021

PODZIM VE ŠKOLE

Podzim…pro někoho symbol sychravého a deštivého počasí ohlašujícího příchod zimy, pro jiného krásně zbarvené listí odrážející se na sluníčku. Ve škole na ulici Gen. Svobody jsme se pokoušeli ukázat si všechny aspekty tohoto ročního období. V průběhu posledních měsíců jsme z různých materiálů vyráběli draky, dlabali dýně, snažili se o výtvarné zachycení přírodních krás. Důležitým vodítkem bylo připomenutí starých obyčejů a tradic, které nás provází celým letošním školním rokem. Pověstnou třešničkou na dortu se stal projektový den, během kterého jsme zpracovávali výpěstky ze školní zahrady. Výsledkem společné činnosti byla vlastnoručně vyrobená šťáva z řepy, jablek a mrkve, chutná pomazánka, výborný salát i úžasný koláč. Domů si žáci mohli odnést také polévkové koření ze sušené zeleniny. Co může být lepšího, než se moci radovat z toho, co jsme sami vyrobili? Příjemnou atmosféru školy podporující učení zařazováním praktických aktivit ocenila také během své kontrolní činnosti Česká školní inspekce.

 
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load