Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

pozvankaplsl2019sof
20.09.2019

Pohodový večer s Janou Schlossarkovou již v neděli

Pohodový večer s Janou Schlossarkovou s představením jejích nových knih s autogramiádou se uskuteční v neděli 22. září v 17 hodin v Červenem kostele v Hlučíně. Součástí programu bude představení dvou nových knih sestavených z textů prvních publikací a jedné nové.
Hosté večera: Pěvecký sbor Nezmar z Dolního Benešova, Seniorky z Bolatic, Hanka Kosková z Bohuslavic, Lenka Stočková z Vřesiny a Petra Řezáčová z Hlučína.
 
perník
19.09.2019

Senioři budou soutěžit o nejkrásnější perníkové srdce

Již dvanáctý ročník oblíbené akce Kluby klubům Hlučínska se uskuteční na Mezinárodní den seniorů v úterý 1. října od 15 hodin v Kulturním domě Hlučín. Tradičně se jí zúčastní senioři z hlučínských klubů i z klubů celého Hlučínska. Program si senioři připravují sami, nešetří nápady, kreativitou a humorem. Během odpoledne si předávají zkušenosti, tipy na výlety k poznávání okolí.

 


 
činčila
17.09.2019

Šifrovací hra Hlučínská činčila poprvé

První ročník Hlučínské činčily, hry určené pro začátečníky a mírně pokročilé, s cílem užít si luštění jako takové v kombinaci s kratší procházkou po Hlučíně a okolí je tu! Šifrovačka se bude konat v sobotu 21. září 2019 od 13 hodin se startem a cílem v Domě dětí v Hlučíně. V případě nepříznivého počasí proběhne celá hra pod střechou. Soutěžit mohou týmy o 2-5 členech od 10 let, v každém týmu však musí být alespoň jedna osoba starší 15 let, která bude zodpovídat za bezpečnost ostatních. Další informace a přihlášku najdete na webu akce: www.hlucinska-cincila.webnode.cz, případně na čísle 776 592 031.

 
Evropský týden mobility
16.09.2019

Hlučín se opět přidá k Evropskému týdnu mobility 2019

Evropský týden mobility se koná každý rok, letos od 16. do 22. září. Kampaň tradičně probíhá po celé Evropě.  Výzva v letošním roce zní:  Projdi se s námi!

Tématem letošního roku je „Bezpečná chůze a jízda na kole“ se zaměřením na způsob mobility, který je příliš často podceňován: chůzi. Chůze i jízda na kole jsou nejčastějšími aktivními formami mobility. Město Hlučín se opět letos připojuje a podpoří kampaň v rámci Zdravého města Hlučín a místní agendy 21.


 
Srostlí s krajem 2
15.09.2019

Srostlí s krajem

Tak jako v předchozích letech i letos pořádáme ve spolupráci s firmou Gras Servis Tomáše Hájovského turistický pochod pro celou rodinu Srostlí s krajem.  Již 4. ročník turistického pochodu pro celou rodinu v okolí Hlučína.

K trase pochoďáku určené pro všechny věkové kategorie přibude také běžecký závod na 12 km. Závodit se bude v kategoriích muži do 39 let/nad 39 let, ženy do 39 let/nad 39 let, dorostenci do 18 let a děti do 12 let (běh na 100m). Startovné pochoďáku je zdarma, běžeckého závodu pak 30 korun. To vše v blízkém okolí Jasének. Akce se koná v sobotu 21. září. Start pochodu je mezi 9. a 10. hodinou. Start běžeckého závodu pak v 10:15/10:00 hodin, děti (Registrace 9-9:45 hodin). Obojí z areálu firmy Gras Servis na Jasénkách 29. V cíli bude připraven skákací hrad pro děti, občerstvení a odměny pro všechny účastníky.

Marek Adámek, předseda MO KDU-ČSL Hlučín


 
TS Hlučín
14.09.2019

Podzimní termíny mobilního svozu velkoobjemového odpadu

Do kontejnerů lze ukládat výhradně velkoobjemový odpad. Kontejnery nepřeplňujte a neukládejte do nich nebezpečný odpad, který můžete denně, včetně sobot, uložit na sběrném dvoře v areálu TS Hlučín s.r.o. na Markvartovické ulici. Do kontejnerů je přísně zakázáno ukládat jakýkoliv stavební odpad. Svoz velkých kusů je určen pouze pro občany-nepodnikající fyzické osoby, které mají trvalé bydliště na území města Hlučín! Právnické osoby a podnikající fyzické osoby řeší likvidaci odpadů na své vlaství náklady!


 
divadelni podzim 2019
13.09.2019

Divadelní podzim v Hlučíně

Na podzim opět přivítáme v Kulturním domě divadla z okolí. Pět podzimních podvečerů se můžeme těšit na ostravské divadlo Devítka, štítinské ŠAMU, karvinské K.V.A.S., vřesinské DiVoch nebo kyjovický divadelní spolek Pod zámkem.

 
Město Hlučín recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevilo životnímu prostředí
12.09.2019

Odevzdáno k recyklaci 20 415,03 kilogramů starých spotřebičů

Loni občané Hlučína odevzdali k recyklaci 20 415,03 kilogramů starých spotřebičů. Snaha recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Staré spotřebiče v sobě mají jak nebezpečné, tak i využitelné materiály. Díky třídění a recyklaci starých spotřebičů se daří chránit životní prostředí před kontaminací nebezpečnými látkami a současně šetříme přírodní zdroje. Recyklace je výhodnější, než těžba surovin ze Země. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.

 
Jedu s dobou
11.09.2019

Jeďte s dobou

V září a říjnu si mohou i hlučínští senioři připomenout pravidla silničního provozu a vyzkoušet bezpečnou jízdu na polygonu v Ostravě. Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi.

 
Jiri Kalat laos
10.09.2019

Laos plný min v Zámeckém klubu

Srdečně vás zveme na přednášku Jiřího Kaláta nazvanou Laos plný min. Chcete se projet po Mekongu? Vidět kohoutí zápasy? Naučit se zbavovat zemi starých vojenských min? Není problém. Turisté se většinou pohybují jen po jedné předem definované úsečce, stačí z ní ale sejít a cestovateli se ukáže nádherný svět plný krás, tajemství, ale i nebezpečí. Džungle, pole, malé vesnice i rybníčky, to všechno dokresluje až romantickou atmosféru venkovského Laosu. Avšak pod touto krustou se ukrývá nebezpečí, respektive miliony malých hrozeb. Miny, bomby další nevybuchlá munice si každoročně vyžádají desítky životů a stovky zranění. Dědictví americké tajné války, odnože bojů ve Vietnamu. Je tomu již více než 40 let, ale staré bomby stále zabíjejí! O tom všem je přednáška o Laosu, která se bude konat ve čtvrtek 12. září od 17 hodin v Zámeckém klubu. 

 
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load