Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

ZŠ GEN  SVOBODY PODZIM 2
27.11.2021

PODZIM VE ŠKOLE

Podzim…pro někoho symbol sychravého a deštivého počasí ohlašujícího příchod zimy, pro jiného krásně zbarvené listí odrážející se na sluníčku. Ve škole na ulici Gen. Svobody jsme se pokoušeli ukázat si všechny aspekty tohoto ročního období. V průběhu posledních měsíců jsme z různých materiálů vyráběli draky, dlabali dýně, snažili se o výtvarné zachycení přírodních krás. Důležitým vodítkem bylo připomenutí starých obyčejů a tradic, které nás provází celým letošním školním rokem. Pověstnou třešničkou na dortu se stal projektový den, během kterého jsme zpracovávali výpěstky ze školní zahrady. Výsledkem společné činnosti byla vlastnoručně vyrobená šťáva z řepy, jablek a mrkve, chutná pomazánka, výborný salát i úžasný koláč. Domů si žáci mohli odnést také polévkové koření ze sušené zeleniny. Co může být lepšího, než se moci radovat z toho, co jsme sami vyrobili? Příjemnou atmosféru školy podporující učení zařazováním praktických aktivit ocenila také během své kontrolní činnosti Česká školní inspekce.

 
pocitová mapa (2)
27.11.2021

TVOŘTE S NÁMI POCITOVOU MAPU

Kde se v Hlučíně cítíte dobře a kde trávíte svůj volný čas? A která místa by podle vás naopak potřebovala změnu? Pojďte spolu s námi vytvořit pocitovou mapu města Hlučína. Pocitová mapa je nástroj, který nabízí možnost aktivně zapojit občany města do sběru informací a názorů na lokalitu, v níž bydlí. Jedná se o prostředek participativního plánování veřejných prostor. V letošním roce jsme pocitovou mapu rozdělili na dvě části, první část je zaměřena na město Hlučín v obecné rovině. Ve druhé části se specializujeme na vhodné využití Hlučínského jezera po sanaci, rekultivaci a revitalizaci území po těžbě štěrkopísku. Práce s mapou je intuitivní. Jednoduše „špendlíkem“ označte místo, na které je příslušný dotaz směřován. Online pocitovou mapu lze vyplnit do 30. listopadu letošního roku zde: https://pocitovamapa.nszm.cz/hlucin-2021/.

Děkujeme za Váš čas.

 
Gruzie Michala Štěpánka
26.11.2021

GRUZIE - CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA MICHALA ŠTĚPÁNKA

Na cestu tajemnou Gruzií vás vezme cestovatelská přednáška Michala Štěpánka. Díky němu se dozvíte více o této někdejší sovětské zemi, která se nachází na cestě mezi Evropou a Orientem.  
 
Mikasa IMG 20210730 112419
25.11.2021

MIKASA POMÁHÁ UŽ 12 LET

Mikasa je nezisková organizace, která už 12 let pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením najít cestu ke štěstí. Působí výhradně v Moravskoslezském kraji. Mezi její klienty patří i lidé z Hlučína a blízkého okolí.

 
25.11.2021

POZOR, HASIČI!

V poslední zářijový pátek připravili tatínkové, hasiči z Darkoviček, pro žáky a děti ze školky skutečně nevšední zážitek. Všechno to začalo ráno v budově školy cvičným požárním poplachem. Žáci se stihli evakuovat ze „zasažených“ prostor během dvou minut. To již před školou zastavovala zásahová vozidla. Situace vyžadovala i maximální nasazení hasičů – museli totiž nalézt ve škole dvě ukryté děti. Zvládli to bravurně! Po zdárném zásahu místního požárního sboru se školáci přesunuli k hasičárně, kde je posléze vystřídaly děti ze školky. Bylo na co koukat! Malí i velcí si prohlédli vnitřek hasičárny, obdivovali přistavená vozidla a dokonce i ti nejmenší pozorně naslouchali povídání o práci hasičů – nebyla to totiž žádná nuda a ještě jsme se nasmáli! Školáci, i paní učitelky, byli velice zvídavé a pořádně hasiče vyzpovídali. Z prohlídky vybavení, vozidel a všech náležitostí k hašení byly nadšené i holky. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedí v zásahovém vozidle a zlatým hřebem všeho bylo stříkání hadicemi – to jsme si také vyzkoušeli! My v Darkovičkách už víme, že na naše hasiče se můžeme spolehnout! Koneckonců – tátové jsou prostě borci, no né!

 
GJK v Praze
24.11.2021

GYMNÁZIUM JOSEFA KAINARA V PRAZE, A DOKONCE DVAKRÁT!

Důvodů k návštěvě hlavního města může být několik. Studenti gymnázia v průběhu měsíce září měli důvody dva. V první řadě se konal tradiční třídenní výlet maturitních ročníků, v rámci kterého poznávali studenti 4. A i sexty krásy Prahy. Součástí bohatého programu byla nejen návštěva botanické zahrady, Židovského muzea v Praze či Neviditelné výstavy, prostřednictvím které si vyzkoušeli čelit nástrahám světa z pozice nevidomého, ale také zhlédnutí divadelní hry v Národním divadle, která šokovala nejednoho člena výpravy. Následující týden zavítala do Prahy skupinka tvořená jak pedagogy, tak i studenty z důvodu zapojení školy do projektu Active Citizens. Seminář, který trval tři dny, byl obohacující v mnoha ohledech. Nejen, že jsme si jasněji definovali pojetí dobročinné akce, kterou chceme v závěru roku přichystat pro vás – občany Hlučína a přilehlého okolí, ale také v tom, že jsme mohli sdílet své zkušenosti a zážitky s ostatními účastníky. Teď už nám nezbývá nic jiného, než se jen pořádně opřít do práce… 

 
259146323 323668339219457 6119385395926525498 n
23.11.2021

Hlučín má svůj vánoční strom

Třicetiletá jedle od manželů Ostárkových z Družební ulice už stojí na Mírovém náměstí.

 
Výřez   ilustrační obrázek
22.11.2021

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ II. OPAKOVANÉHO VEŘEJNÉHO PROJEDNÁNÍ NÁVRHU ZMĚNY Č. 1 ÚZEMNÍHO PLÁNU HLUČÍNA

Městský úřad Hlučín, odbor výstavby, oddělení strategií a plánování (dále jen "pořizovatel"), jako úřad územního plánování příslušný podle § 6 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen "stavební zákon"), na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Hlučína pořídit změnu č. 1 územního plánu Hlučína zkráceným postupem zajistil v souladu s § 55b odst. 1 stavebního zákona zpracování návrhu změny č. 1 územního plánu Hlučína.

 
Bleší trhy
21.11.2021

ZASTAVTE SE NA BLEŠÍ TRHY

Spolek Sousedé 55+ zve srdečně na bleší trhy, které se uskuteční ve dnech 25. a 26. listopadu 2021 od 9 do 17 hodin, a to ve vstupním zámeckém prostoru a možná i na nádvoří.

 
hala 2 (1)
20.11.2021

NOVÁ PŘETLAKOVÁ HALA JE PLNĚ V PROVOZU

Díky investici města Hlučína do přetlakové haly, letos poprvé členové Tenisového klubu Hlučín, především děti, žáci a dorost, nemusí přes zimu jezdit trénovat do Ostravy. Nová tenisová přetlaková hala je realizována včetně napojení na
infrastrukturu a úpravy stávajících kurtů. Dále bylo vybudováno nové zázemí pro strojovnu, sklad plachty, sklad antuky, nové odvodnění kurtu, oplocení a terénní úpravy.
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load